Dopravné značenie a stavby – od zabezpečenia projektu, výroby a montáže až k údržbe

Od roku 1991

Akciová spoločnosť SATES už od roku 1991 prispieva svojou činnosťou k zvyšovaniu bezpečnosti na slovenských cestách a k zušľachťovaniu prostredia v mestách, v obciach i mimo nich.

Od návrhu až po údržbu

Spoločnosť disponuje vlastnou výrobou dopravných značiek a v oblasti dopravného značenia poskytuje kompletné služby od zabezpečenia projektu až po montáž a údržbu cestných prvkov.

Ocenení špecialisti

Dve ocenenia Stavba roka v úlohe zhotoviteľa stavebného diela. Hlavným zameraním sú rekonštrukcie a úprava historických námestí vykonávané špecialistami na prácu s prírodným kameňom.

Od roku 1991 sme stihli urobiť…

0
dopravných značiek
0
kilometrov čiar na cestách
0
vydláždených námestí a ciest

Napísali o nás

Nie je značka ako značka

Žijeme vo svete značiek. Tínedžeri sa predbiehajú v znalosti značkového oblečenia, či telefónov. Mamičky chcú pre svoje deti hlavne značkové produkty. Oteckov zase zaujímajú značky áut. Ale asi len málokto vie, odkiaľ pochádzajú značky na cestách, podľa ktorých sa všetci riadime.

Na rozdiel od iných značiek, máloktoré z dopravných značiek na Slovensku sú vyrábané v Číne. Firma SATES, a.s. z Považskej Bystrice o tom vie svoje. Výrobe značiek sa venujú už viac ako štvrťstoročie. Aby všetko a všetci boli na správnej ceste, firma pri svojom rozvoji vždy dodržiavala prísne normy a i dnes neustále sleduje nové trendy.

Všetky jej výrobky sú certifikované akreditovanými laboratóriami. Spoločnosť je taktiež držiteľom ISO certifikátov kvality a systému environmentálneho manažérstva. Na svojej ceste za úspechom si spoločnosť vybudovala kľúčové postavenie na trhu najmä vďaka komplexnosti ponúkaných služieb. Vyrábajú tu tak zvislé dopravné značky, ako i vodorovné značenia, či cestné smerové stĺpiky. Ich zinkové a hliníkové značky sú skutočne značkové. Všetky sú potiahnuté retroreflexnými fóliami svetových značiek 3M a AVERY DENNISON.

Spomínaná komplexnosť sa neprejavuje iba v rôznorodosti produktov, ale aj v širokej škále klientov, ktorí si u nich značenia objednávajú. Vďaka tomu je možné jednoznačne a s istotou predpokladať, že ste ich prácu nielen videli, ale že ste sa ňou už dokonca aj riadili. Stalo sa tak možno na diaľnici, na ktorejsi štátnej ceste I. triedy, alebo na niektorej zo župných ciest II. a III. triedy. Ale pokojne to mohlo byť i na hlavných, či bočných cestách v správe miest a obcí. Možno vám do oka padli aj ich značenia na letisku, keď ste cestovali do zahraničia, alebo ste stáli so svojím vozom na parkovisku, ktoré vybudovala táto firma z Považia. A ktovie, možno vaše auto na niektorom z takých parkovísk stojí aj práve teraz, keď čítate tento článok.

V každom prípade možno povedať, že značky spoločnosti SATES, a.s. nie je vidieť iba dobre, ale i často. Najvýznamnejšími obchodnými partnermi firmy na úseku dopravného značenia sú Národná diaľničná spoločnosť, Slovenská správa ciest Bratislava, ale aj Regionálne správy ciest Nitra, Trnava, Trenčín, Banská Bystrica a Košice. V súčasnej dobe sa spoločnosť významne podieľa aj na dopravnom značení nášho hlavného mesta.

Svoju značku si však firma nebuduje len cestný-mi značeniami. Pre nás, ktorí bývame v mestách a obciach, taktiež realizujú pešie zóny a chodníky. Cestu do minulosti si zamestnanci zase doprajú pri stavebných prácach na historických námestiach. Pri takýchto projektoch dávajú zelenú najmä prírodným materiálom, ako sú žula, travertín, pieskovec, čadič, či mramor. Súčasťou týchto prác je aj vybudovanie osvetlenia, drobnej architektúry a zasadenie lavičiek, či smetných košov.

Počas svojho dlhoročného pôsobenia sa tak firma postarala o množstvo peších zón v rôznych mestách od Košíc až po Bratislavu. Len v samotnom hlavnom meste sa podieľa-la na verejnom priestore na Dulovom námestí, na Hviezdoslavovom námestí pred Hotelom Carlton a pred ambasádou USA. Popýšiť sa ale môžu aj prácou na významnom a značne špecifickom Nádvorí Európy v Komárne.

No aj napriek tomu, že sa spoločnosť angažuje v nespočetnom množstve rôznych projektov a, doslovne i metaforicky, „cestuje“ po celom Slovensku, nezabúda ani na ľudí vo svo-jom meste a regióne. Okrem vybudovania pešej zóny v Považskej Bystrici si firma našla aj cestičku do sŕdc miestnych obyvateľov cez podporu občianskeho združenia „Zrniečka pre sny“ a mnohých lokálnych podujatí. Či už človek kráča, alebo šoféruje, rozhodne je preňho dôležité, aby išiel po bezpečnej a dôkladne značenej ceste. Dobré značky robia dobré cesty. No a SATES, a.s. je značka, ktorá sa v značkách vyzná skutočne dokonalo.

PAPRČKA, Milan a Miroslava DARANSKÁ. Považská Bystrica a Púchov z neba. Banská Bystrica: CBS spol, 2018, 228 s. SKU 9788081441912. Dostupné na: https://cbs-shop.sk/povazska-bystrica-a-puchov-z-neba.html

PredPo